AdwCleaner

 

Ettevaatamatusest tuleb päris tihti ette olukordi, kus peale uue programmi arvutisse paigaldamist muudetakse brauseri kodulehekülg või otsingumootor ära nii, et ise arugi ei saa. 
Selle süüdlasteks on enamasti tasuta programmides olevad lisakomponendid. Need programmid pole seal lihtsalt niisama, sest õnnestunud paigaldamise pealt teenivad programmi autorid raha. Sellepärast tulebki olla hoolas, et õiges kohas vastavad märgistused eemaldada (muidugi juhul, kui te ei soovi programmi autorit tööriistariba paigaldamisega toetada). Kui aga oled hiljaks jäänud, võib brauseri vaikeväärtuste taastamine olla suhteliselt keerukas. Siinkohal tulebki appi AdwCleaner nimeline programm. 


AdwCleaner 
AdwCleaner on kõigest umbes 1MB suurune väike programmijupp, mis eemaldab paari klikiga arvutist reklaamvara, tööriistaribad ja teised soovimatud programmid. Nende käsitsi eemaldamiseks võib teinekord kuluda päris palju aega, sest lihtsalt eemaldamisest (uninstallist) võib väheks jääda. Sellepärast ongi parem kasutada programmi, mis kustutab arvutist enam-vähem kõik tuntud ebavajaliku tarkvara.

Kasutamine 
Programmi autor esineb nime all Xplode ning kodulehekülg on prantsuse keelne. Sellepärast on sealt väga raske programmi leida. Siinkohal tuleb aga appi Bleepingcomputer, mis sisaldab programmile ka väikest sissejuhatust (inglise keeles). 

Programmi saab alla laadida siit 
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/

Hoiatus: Programmi kasutamine nõuab arvuti puhastamiseks taaskäivitust. Sellepärast salvesta oma töö enne, kui AdwCleanerit kasutama asud! 


Allalaadimise lõppedes käivita AdwCleaner.exe ning seejärel avaneb järgmine aken

Reklaamvara ja soovimatu tarkvara otsimiseks kliki 'Scan'

Oota, kuni toimub otsimine.


Pärast otsingu lõpp ole 'Clean' nupule vajutamisega ettevaatlik, sest vastasel juhul suletakse käimasolevad programmid automaatselt (et need eemaldamist ei segaks). Selle kohta kuvatakse ka vastav hoiatus.


Kliki 'Clean' nupule ning pärast eemaldamise lõpetamist kuvatakse teade, kus öeldakse, et täielikuks eemaldamiseks on vajalik arvuti taaskäivitada. Kui klikid OK, taaskäivitatakse arvuti ning ebavajaliku tarkvara eemaldamine viiakse lõpuni.

Kuna hetkel vähemalt muud valikut pole, peab varem või hiljem arvuti taaskäivitama. Kui sa seda kohe teha ei soovi, ära OK nupul kliki ning jätka arvuti kasutamist. Sellegi poolest on soovitatav arvuti kohe taaskäivitada.

 

Pärast taaskäivitamist ongi arvuti reklaamvarast ja soovimatust tarkvarast puhas. Jääb üle vaid oma arvutikasutamise harjumusi muuta, et sarnast olukorda tulevikus vältida. Selleks jälgi, mida paigaldatavate programmide ajal lisaks pakutakse. Tihtipeale on vaikeväärtusena programmidega kaasatud mõni soovimatu tarkvara, näiteks Ask tööriistariba. Selle paigaldamisest saab aga kergesti keelduda, eemaldades vastavad märgistused.

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.

Vestluses olevad inimesed

 • Külaline - Kadi

  Teie antud lingilt allalaadimist alustades annab AVAST teate, et tegu on kahjuliku veebilehega, millest selline asi olla võib?

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Tõesti on juhtunud selline kahetsusväärne lugu. Tegemist on siiski valehäirega ning olen avast!'i meeskonda sellest juba teatanud :)
  Loodetavasti parandatakse see viga ruttu.

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Külaline - vass

  Tere, kahjuks on tegu ikkagi üsna tüütu Bad-programmiga ning temast endast hilisem lahtisaamine on ikka korralik peavalu. Huvitav, et lp. e-kaitse sellist Bad-programmi soovitab. Ja täiesti õige tegu, et Avast selle enda jamaks ning ohtlikuks kuulutab.

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Tervist!

  Siiski oli avast!'i puhul tegemist valehäirega ning see parandati võrdlemisi kiiresti ära. Adwcleaner ise pole "Bad" programm. Seda räägib kasvõi asjaolu, et Adwcleaner on Bleepingcomputer'is top1 allalaaditavaid programme.
  Adwcleaneri lahtisaamiseks kasuta "Uninstall" nuppu Adwcleaneri programmiaknas. Võid ka kustutada Adwcleaneri kausta, mis asub reegline C: ketta juurkataloogis.

  0 Meeldib Lühike URL: