COMODO Internet Security 5.0

1. SISSEJUHATUS

Comodo Internet Security on täiesti tasuta, mitmekihilist kaitset pakkuv turvarakendus, mis hoiab häkkerid arvutist eemal. Algusest peale sinu turvalisusele mõeldes, ehitati Comodo Internet Security 360° kaitseks, kombineerides Antiviiruse, Tulemüüri, Kaitse+ ja Automaatse Liivakasti ühtseks tervikuks - Comodo Internet Security'ks. Vastupidiselt teistele turbetarkvaradele, ei ole Comodo Internet Security'l mingisuguseid piiranguid. 

Comodo on ainuke firma, mis pakub sellist kaitset eraisikutele ja ka ettevõtetele/firmadele täiesti tasuta. Võib tekkida küsimus „Milles on konks?“. Konksu õnneks ei ole! Comodo pakub pea kõiki oma tarkvarasid täiesti tasuta. Mida Comodo püüab teha on lihtne: Pakkuda tasuta turbetooteid! Aga kuidas siis Comodo raha teenib? Comodo teenib raha, müües digitaalserte ettevõtetele ja pakkudes teisi teenuseid eraisikutele ja ka ettevõtetele. Tasuta tarkvara suurendab Comodo kui kaubamärgi usaldatavust.

 

Pilt

 

 
2. KAITSEMOODULID

Comodo Internet Security koosneb mitmest kaitsemoodulist. Igal moodulil on oma tähtis ülesanne arvuti kaitsmiseks. Kõik koos tagavad suurepärase komplekskaitse, millest on väga raske läbi tungida.


2.1 Antiviirus

Comodo oma väljatöötatud viirustõrje-mootoril põhinev viirusetõrje eemaldab arvutist viiruseid/nuhkvara ja kaitseb arvutit kõikvõimaliku pahavara ja soovimatute programmide eest. Antiviirus töötab samamoodi nagu kõik teised antiviirused (nt Avast või NOD32.) Ainuke erinevus on see, et Comodo antiviirus sisaldab ka pilve (cloud) antiviirust ja pahatahtliku käitumise analüüsimise moodulit nimega CIMA, mis analüüsib Comodo pilve saabunud tundmatud faile enamasti 15 minuti jooksul läbi ning  teatab kasutajat, kas fail on pahatahtlik. Viiruste/pahavara signatuuride andmebaasi uuendatakse mitmeid kordi päevas. Viiruste tuvastamise protsent on väga hea ning jõudsalt viimase aasta jooksul paranenud, mida võib juba võrrelda Avasti, AVG või isegi NOD32-ga.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_av_hoiatus.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_av_kontroll.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_av_tulemused.PNG
2.2 Võrgu tulemüür

Comodo tulemüür, mis on väga paindlik ja mida on võimalik seadistada kasutaja oma vajaduste järgi, on üks parimaid ja auhinnatumaid tulemüüre. Tulemüüriga võid luua reegleid, keelates teatud rakendustele Internetti  kasutada (ka vastupidi). Samuti saab filtreerida sissetulevat/väljaminevat võrguliiklust, jälgida võrguliiklust reaalajas ja palju muud. Mainimata ei saa jätta ka kindlat ning tugevat kaitset häkkerite vastu. Comodo tulemüür muudab sinu arvuti automaatselt ründajatele nähtamatuks. Tulemüür sobib nii edasijõudnud- kui ka tavakasutajatele.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_vorgu_turvapoliitika.PNG2.3 Proaktiivne kaitse 

Proaktiivne kaitsemoodul (HIPS/Kaitse+) jälgib programmide ja operatsioonisüsteemi tegevust. Kui mõni programm/fail üritab teha potentsiaalselt kahjulikku või ohtlikku muudatust, peatab HIPS selle programmi enne, kui see jõuab süsteemi mõjutada ning küsib kasutaja käest, kas toiming lubada, blokeerida või hoopis käivitada Liivakastis. Kaitse+ annab ka kasutajale turvanõuannet, mida sellise programmiga peaksid ette võtma (nt kas blokeerida või lubada). Ainult failid ja rakendused, mis on Comodo turvaekspertide poolt põhjalikult läbi uuritud, loetakse turvaliseks/ohutuks. Need failid saavad automaatselt juurdepääsu sinu arvutis olevatele failidele. Muidugi saavad ka Comodo või kasutaja poolt usaldatud tarkvara-arendajad, kes on oma programmi digitaalselt allkirjastanud, automaatselt juurdepääsu sinu arvutile.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_usaldatud_tarkvara_arendajad.PNG2.4 Liivakast (Sandbox)

Liivakasti funktsioon, mis on sisseehitatud proaktiivse kaitsemooduli Kaitse+ sisse, on virtuaaliseerimise süsteem, mis kaitseb arvutit, käivitades tundmatuid tarkvara-faile automaatselt simuleeritud keskkonnas – liivakastis. Iga kahjulik tegevus/muudatus, mida pahavara teeb, teostatakse simuleeritud süsteemis ja see ei mõjuta ülejäänud arvutisüsteemi. Seega jäävad arvuti elutähtsad failid puutumata ning süsteem ei nakatu. Liivakastis käivitatud programmi saab hiljem, kui oled veendunud rakenduse õigsuses/ohutuses, käivitada reaalses süsteemis.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_liivakast_toimingud.PNG

 

Liivakast on väga tõhus ja kasulik lahendus, mis teeb Comodo Internet Security tavakasutajale palju “kergemaks”. Ei saa mainimata jätta, et Comodo Liivakast on ainulaadne omalaadsete hulgas. AutoSandbox™  on ainuke Liivakasti tehnoloogia, mis kasutab virtualiseerimise süsteemi üksnes tundmatute ja ohtlike rakenduste puhul. Ükski teine Liivakast ei ole hetkel selleks suuteline. See tagab tuntud ja ohutute programmide tõrgeteta töö.2.5 Pilv

Comodo tööd muudab tõhusamaks Pilv, mida Comodo kasutab kõigi rakenduste ja failide identifitseerimisel. Comodo Pilv koosneb Comodo poolt hallatavatest serveritest, mis sisaldavad andmeid kõikide Comodole tuntud/ohutute ja tundmatute/ohtlike failide kohta. Seda saab ära kasutada ka Comodo Internet Security’s. Nimelt kontrollitakse iga faili enne avastamist Pilves, veendumaks, kas Pilves on antud faili kohta informatsiooni. Kui see on Pilves tõesti olemas, loetakse fail kas ohutuks, ohtlikuks või tundmatuks. Vastavalt sellele ei küsita näiteks Mozilla Firefox’i käivitusfaili „Firefox.exe“ kohta küsimusi, kuna see on tuntud fail ja Pilves oleva info kohaselt kinnitatud. Pilve saab ära kasutada ka väga uute viiruste takistamisel. Nimelt kontrollitakse kõiki faile nii viirusesignatuuride, kui ka Pilve alusel.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_av_CIMA.PNG

 

Kuna Pilv on kogu aeg värske (st seda pole vaja eraldi uuendada), ning eelpool mainitud CIMA lisab uute viiruste tuvastusmeetodeid tihtipeale otse Pilve, siis on sealt tulev info väga uus ning suudab tuvastada ka 0-päeva viiruseid üsna hästi. Pilvel on ka üks miinus. Nimelt on Pilve töötamiseks vaja Internetiühendust. Selle puudumisel ei saa Pilve päringuid teha (ja neid vastu võtta).

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_av_CIMA_tulemused.PNG

 

Kui Comodo Pilve pahatahtliku käitumise analüüsija (CIMA) avastab mõne kahtlase faili sinu arvutist siis saad vastava hoiatuse, mis sisaldab linki kus on rohkem informatsiooni selle ohu kohta nagu näiteks mida see fail sinu arvutis teeb jms. Üleval oleval pildil on näha, et see fail on väga kahtlane, kuna ta käivitub arvuti käivitumisel, kustutab oma "paigaldusfaili" peale käivitamist ja süstib pahatahtliku koodi teiste protsesside/failide sisse jne.
2.6 Mälu tulemüür

Mälu tulemüür on sisseehitatud proaktiivse kaitsemooduli Kaitse+ sisse. Mälu tulemüür kaitseb Internetis leiduva ühe tõsiseima rünnakuliigi – puhvri ületäitmise rünnaku vastu (buffer overflow). Puhvri ületäitumise rünnakuid kasutavad häkkerid sageli kasutaja andmete varastamiseks ja kogu arvuti üle kontrolli saamiseks.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_BO_hoiatus.PNG

 

Puhvi ületäitumine on programmerimise viga, mis lubab kindla suurusega rakendusprogrammi infosalvestisse saata rohkem andmeid, kui sinna mahub. Tulemuseks on see, et üleliigsed andmed saadetakse edasi külgnevatesse mäluosadesse, kirjutades need üle, misjärel need täitekoodi või skripti abil iseenesest käivituvad. See võib põhjustada  programmi(de) ettekavatsematut käitumist, arvutisüsteemi rikkeid või kogu  süsteemi kokkujooksu, misjärel häkkeritel avaneb suurepärane võimalus luua arvutisse tagauks (backdoor) ja saavutada sellel läbi arvuti üle täielik kontroll.2.7 COMODO SecureDNS

DNS (Domeeninimede süsteem) teenus, mis blokeerib pahatahtlikke veebilehti ja kaitseb mingil määral ka häkkerite rünnakute eest (DNS Poisoning jms). Hetkel on see teenus saadaval vaid inglise keeles, kuid sellest hoolimata on seda väga lihtne kasutada.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/ComodoDNS.PNG
3. PAIGALDAMINE 
Comodo Internet Security saad alla laadida SIIT

Süsteeminõuded: Windows XP/Vista/7 (32bit/64bit) 
 

Programmi tavaline paigaldusfaili on umbes 51MB ja Web Installer 2MB suur. Viimane tõmbab kõik vajalikud paigaldusfailid arvutisse otse Internetist. Tegemist on võrdlemisi väikese programmiga. Võiks mainida, et pärast paigaldamist ja arvuti taaskäivitamist toimub antiviiruse uuendamine, mis on üsnagi mahukas (ca 100MB). Programmi paigaldamisel pead otsustama, mida arvutisse paigaldad – kas ainult viirusetõrje, ainult tulemüüri, või neid mõlemaid. 
Kuna programm on 100% eesti keelne, siis ei tohiks paigaldamine peavalu põhjustada, ning seetõttu ei hakka me sellel eraldi peatuma. Kui CIS on paigaldatud, pead arvuti taaskäivitama. Soovitatav on paigaldada nii tulemüür kui ka antiviirus. PS:  esmalt peaksid oma vana tulemüüri ja/või antiviiruse eemaldama.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_paigaldaja.PNG
4. KASUTAJALIIDES

Uues versioonis on kasutajaliides muutunud üsna palju. Kasutajaliides on võrreldes vana versiooniga palju puhtam, arusaadavam ja ka ilusam. CIS 5.0 annab nüüd palju parema ülevaate, mis sinu arvutis toimub (nt palju rünnakuid on peatatud, millised failid töötavad Liivakastis ja palju sissetungimis katseid on blokeeritud jms).

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_mangimisreziim.PNG

 

Programmi kasutuslihtsus on samuti palju paranenud: suurel määral tänu täiustatud Liivakasti funktsioonile, Comodo Pilvele ning palju suuremale valgele nimekirjale. Mänguritele on lisatud mängimise režiim. Ka Eesti keele tõlget on väga palju uuendatud. Tegime tõlkele palju parandusi, erinevaid muudatusi, muutsime hoiatusteated palju arusaadavamaks jne.
5. KUIDAS CIS 5.0 TÖÖTAB?

Comodo Internet Security 5.0 tööpõhimõte on lihtne ja loogiline. Esmalt kontrollitakse kõik avatavad või käimasolevad failid/teenused üle viirusetõrjega. Viirusetõrje on esimene kaitseliin. Koos viirusetõrje signatuuridega kasutatakse samaaegselt ka Pilve. Kui kumbki kahest komponendist failist midagi kahtlast ei leia, on suure tõenäosusega fail usaldusväärne. Muidugi ei ole see rusikareegel. Faile peetakse Pilves usaldusväärseks ainult juhul, kui Comodo turvaeksperdid on need failid põhjalikult läbi uurinud ja seejärel Pilve asetanud. Vastavalt Pilve ja viirustõrje vastusele jaotatakse failid usaldusväärsete, ohtlike või tundmatute failide hulka. Viimase puhul juhtub see, et fail paigutatakse Liivakasti. Edasi saadetakse fail Comodo Pilve, kus toimub automaatne serveri poolne analüüs ilma inimeste sekkumiseta. Kui hästi treenitud ja reeglistatud server leiab failist midagi kahtlast, ja see sarnaneb näiteks tuntud viirusefailile, lisatakse faili tuvastamise ja eemaldamise juhised viirustõrje andmebaasi uuendustesse. Internetiühendust omavatel arvutitel on tänu Pilvele kohene kaitse selle ohu vastu. Enne, kui saabub andmebaasi uuendus, täidab lünga Pilv. 

Kui fail pääses viirustõrjest mööda, siis on arvatavasti tegu Comodole tundmatu failiga ning see jookseb Liivakastis, arvutit kahjustamata. Kui fail on aga kahtlane, võib enne Liivakasti minekut ilmneda Kaitse+ hoiatusteade(teateid). Nimelt kontrollib Kaitse+, et kahtlane fail ei üritaks ligi pääseda arvuti elutähtsatele failidele, muuta arvuti seadeid või seda muul moel kahjustada. Kaitse+ pakub kaitset kõikidele tuntud rünnakumeetoditele, ning aitab seeläbi tõkestada potentsiaalse viiruse arvutisse tungimist. 

Edasi tuleb mängu tulemüür. Tulemüür, nagu ka Kaitse+, esitab küsimusi ainult juhul, kui tegu on potentsiaalse tundmatu sissetungijaga, või kui kahtlane fail üritab ühendust võtta Internetiga. Sellisel juhul küsitakse kasutaja käest, kas ta lubab failil Internetiga ühendust võtta. Tihtipeale soovivad tundmatud failid Internetist uusi faile või viiruseid alla laadida. Tasub veel mainida, et võib küsimusi esitada ka Liivakastis olevate rakenduste kohta, kuna viimased pole vaikeseadetega blokeeritud Internetti pääsema.
6. SEADISTAMINE/KASUTAMINE

CIS 5.0 on väga paindlik programm, mida on võimalik seadistada oma vajaduste järgi. Edasijõudnud kasutajad võivad soovi korral seadistada CIS'i nii, et praktiliselt igast arvutis toimuvast sündmusest teavitatakse kasutajat (ning küsitakse luba). CIS on üks vähestest programmidest, mida saab nii seadistada.


6.1 CIS 5.0 KASUTAMINE 
Kui CIS5 on paigaldatud ja arvutile taaskäivitus tehtud, on kõige esimene teade järgmine: 
 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_kohtvork.PNG

 

Samm 1 - Sa võid muuta kohtvõrgu nime, kui soovid, aga seda ei pea tegema (nt Koduvõrk) 
Samm 2 - Märgista "Soovin olla täielikult kättesaadav teistele arvutitele selles võrgus" ainult siis, kui usaldad seda võrku või oled näiteks kodus ruuteri/modemi taga (koduvõrk), vastasel juhul ei ole soovitatav seda valikut märgistada. Eriti avalikus WiFi võrgus!


6.2 HOIATUSED

Esimesel CIS5 käivitamisel võid saada rohkelt hoiatusteateid, aga see oleneb jällegi arvutis jooksvatest programmide hulgast ning ka sellest, kas ja millised programmid on seadistatud automaatselt koos arvutiga käivituma. CIS5-l on 5 tüüpi hoiatusi: antiviiruse-, proaktiivse kaitse-, liivakasti-, mälu tulemüüri ja tulemüüri teated. Kui sinu arvutis on mõni fail, mis on Comodole tundmatu/kahtlane, paigutatakse need failid suure tõenäosusega automaatselt Liivakasti. Võib ka juhtuda, et Proaktiivne kaitse küsib sinu käest, mida soovid nende failiga peale hakata. Tulemüüri hoiatusi saad ainult juhul, kui mõni kahtlane programm üritab Internetti pääseda.


6.2.1 COMODO LIIVAKAST

Kui arvad, et Comodo paigutas mõne usaldusväärse/hea faili Liivakasti, vajuta nuppu "Käivita väljaspool Liivakasti" ja järgmine kord käivitatakse see fail väljaspool Liivakasti.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_auto_sb.PNG

 

Tähelepanu! Käivita fail väljaspool Liivakasti ainult siis kui see rakendus ei tööta Comodo Liivakastis korralikult JA OLED KINDEL, et programm on hea! Kui fail on Liivakastis, on ta arvutisüsteemist isoleeritud ja ei saa midagi halba teha.6.2.2 PROAKTIIVNE KAITSE

Järgmisena võid saada Kaitse+ hoiatusi. Kui sinu arvutis on mõni Comodole tundmatu fail, mis üritab teha potentsiaalselt kahtlast/pahatahtliku toimingut, peatab CIS5 kaitsemoodul Kaitse+ selle toimingu ning küsib kasutaja käest, mida failiga peale hakata. Kui oled kindel, et tegemist on usaldusväärse failiga, võid selle toimingu lubada, aga kui kahtled või ei ole kindel, mida teha, paiguta fail Liivakasti või hoopis blokeeri see toiming.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_proaktiivne_kaitse_hoiatus.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_proaktive_hoiatus.PNG

 

Tähelepanu! Rõhutaks seda, et alati on mõttekas läbi lugeda proaktiivse kaitse hoiatusteadete turvanõuanded (vähemalt rasvaselt kirjutatud osa). Turvanõuandes on alati mingi soovitus olemas, mida käesoleva hoiatusega tuleks peale hakata. Kui sa vajutad iga hoiatuse puhul Luba nuppu, pole sellest kaitsest lihtsalt mingit kasu! Kui sa ei tea, mida teha, ja tahad arvutit kaitsta, eemalda märgistus "Jäta vastus meelde" ja kliki Blokeeri.6.2.3 TULEMÜÜR

Järgmisena võid saada Comodo tulemüüri käest hoiatusi. Kui mõni Comodole tundmatu/kahtlane fail üritab pääseda Internetti või keegi üritab sinu arvutiga ühendust võtta, kuvatakse järgmisi hoiatusi:

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_tulemuur_hoiatus.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_tulemuur_sisenev.PNG

 

Tähelepanu! Jällegi rõhutaks seda, et alati on mõttekas läbi lugeda hoiatusteate turvanõuanded (vähemalt rasvaselt kirjutatud osa). Kui sa ei ole kindel, mida hoiatusega peale hakata, eemalda märgistus "Jäta vastus meelde" ja kliki Blokeeri.6.2.4 ANTIVIIRUS

Comodo Antiviiruse hoiatusi saad ainult kahel juhul: kui sinu arvutis on mõni pahavara/kahtlane fail; või kui laed midagi alla või surfad Internetis. Soovitatav oleks viirused alati karantiini paigutada.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_av_karantiin.PNG

 

Tähelepanu! Kui Comodo arvab, et mõni sinule usaldusväärne fail on viirus, saad sellest valehäirest alati Comodole teatada. Vajuta Eira ja vali menüüst "Teata sellest valehäirest COMODOle. Rõhutaks jälle seda, et sellisel juhul pead olema 100% kindel, et tegemist on hea ja kahjutu failiga."
6.3 NIPID/SOOVITUSED

Comodo paremaks tööks võib märgistada kaks järgnevat kastikest: Tulemüür - Tulemüüri käitumise seaded - Loo turvalistele rakendustele automaatselt lubavad reeglid. 
Kaitse+ - Proaktiivse kaitse seaded - Loo reeglid usaldusväärsetele rakendustele. Nii ei küsi Comodo küsimusi arvutisse juba paigaldatud ja ohutute rakenduste kohta. Teisi seadeid ei ole soovitatav muuta, kui just pole vajadust ning sa tead, mida teed. Tulemüüri seadetes on ka teisi valikuid, mida võiks märgistada. Täpsemalt vaata piltidelt.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_seadistamine1.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_seadistamine2.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_seadistamine3.PNG6.3.1 Antiviiruse andmebaasi uuendamine

Kui oled Comodo teadetele vastanud (kui said mõne), võiks edasi avada CIS kasutajaliidese ja uuendada antiviiruse andmebaasi. Antiviiruse esimene uuendus on suhteliselt suur ja võib kesta kaua. See sõltub Internetiühenduse kiirusest.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_AV_uuendamine.PNG6.3.2 Arvuti kontrollimine

Järgmisena tahab Comodo Antiviirus arvuti täielikult läbi kontrollida. Seda tuleks kindlasti teha. Kontroll võib kesta kaua aega, olenevalt arvuti kiirusest ja failide hulgast.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_AV_kontroll.PNG6.3.3 Pahavara eemaldamine

Kui kontroll on lõppenud, vajuta nupule "Tulemused" ja avanenud aknas märgista kõik leitud ohud ning paiguta need karantiini. Kui ohte ei leitud, võid akna lihtsalt sulgeda.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_av_tulemused.PNG6.3.4 Liivakastis töötavad failid

CIS5 ülevaateaknas saad vaadata, kui palju faile Comodo Liivakastis hetkel töötab ning soovi korral võid need sealt usaldusväärsete failide nimekirja lisada nii, et järgmine kord nad enam Liivakastis ei käivitu. Neid faile saab samuti blokeerida. Muidugi saab ka häid programme Liivakastis käivitada, nt brausereid (nt Internet Explorer). See tagab väga turvalise surfamise, ilma, et viirused sind kimbutaksid.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_liivakastis_tootavad_failid.jpg6.3.5 Tundmatud failid

CIS5 tundmatute failide nimekirjas on kõik failid, mis ei ole veel Comodo valges või mustas nimekirjas, ja seega ei saa neid faile usaldada enne, kui Comodo turvaeksperdid on need failid läbi uurinud. Muidugi kui tead, et mõni nimekirjas olev fail on hea, võid need manuaalselt teisaldada usaldusväärsete failide nimekirja. Mainiks ka seda, et kõik failid, mis on selles nimekirjas, käivitatakse automaatselt Comodo Liivakastis.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_tundmatud_failid.jpg6.3.6 Arvuti turvapoliitika

Arvuti turvapoliitika aknas saad muuta ja lisada proaktiivse kaitse reegleid. Siin saad lisada manuaalselt faile ja rakendusi, mida sa usaldad või ei usalda. Näiteks, kui oled kogemata blokeerinud mõne usaldusväärse programmi siis selles aknas võid sa seda parandada. Siin saad ka paigutada rakendusi manuaalselt Liivakasti.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_arvuti_turvapoliitika.PNG6.3.7 Teised kasulikud funktsioonid

IS5-l on palju teisi väga kasulikke funktsioone ning kõigist neist ei jõuaks lihtsalt kirjutada. Näiteks, kui oled tõmmanud Internetist mõne faili, mis tundub olevat kahtlane, võid alati selle käivitada manuaalselt Liivakastis. Töötavate protsesside nägemiseks (ja sulgemiseks) on väga hea tööriist Töötavad protsessid, mille leiab Kaitse+ menüüst. Aktiivsete võrguühenduste nägemiseks on Tulemüüri menüüs paiknev utiliit Vaata aktiivseid ühendusi väga hea. Sellega saad kindlaks teha, millised programmid on hetkel Internetti ühendatud ning vaadata, kas nad laevad midagi üles või alla.

 

http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_win7_jumplist.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_parem_klik.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_aktiivsed_protsessid.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_vorgu_liiklus.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_taskbar.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_proaktiivse_kaitse_seaded.PNG http://www.ekaitse.ee/images/ulevaade/CIS5/CIS5_Eelistused.PNG
7. ENNETUSTEST

 
8. KOKKUVÕTE

Comodo on seadnud omale suhteliselt raske sihtmärgi, milleks on pakkuda proaktiivset kaitset ka tavakasutajatele, mitte ainult edasijõudnud kasutajatele ja arvuti ekspertidele. CIS 5.0 on võrreldes eelkäijaga kasutajasõbralikum, paindlikum, parendatud kaitsega, ning mis kõige tähtsam - lihtsam. Muidugi võib CIS 5.0 vahest mõne tuntud ja ka pahatahtliku programmi kohta küsimusi esitada, aga seda juhtub üsna harva ja tavaliselt ainult siis, kui paigaldad mõnda tundmatut/ebapopulaarset programmi. Kuna tänapäeva Internetiohtude vastu ei piisa enam pelgalt antiviirusest, ja enamus Internet Security'eid on tasulised, on Comodo oma arvuti kaitsmiseks väga hea valik. 

 

CIS5 sisaldab väga palju erinevaid funktsioone/kaitsemooduleid ning võimalik, et kasutaja peab nendega natuke harjuma. Samas teenivad kõik need moodulid ühte asja - kaitsta arvutit häkkerite, viiruste ja muu pahavara eest. 
Comodo Internet Security Premium saab hindeks 5.0, kuna  Comodo IS on hetkel ainuke turul olev toode, mis õige kasutamise puhul kaitseb arvutit pea kõikide Internetiohtude eest. Ära märkimist vajab ka asjaolu, et versiooniga 5.0 on oluliselt parendatud kasutajasõbralikkust, mis eelkäijate puhul sai tihtipeale programmist loobumise ajendiks.COMODO Internet Security Premium 5.0 plussid/miinused: 

+       Väga efektiivne kaitse 
+       Sisaldab ühte parimat võrgu tulemüüri 
+       Proaktiivne kaitse (HIPS / Kaitse+) 
+       Hea viirusetõrje 
+       Eemaldab ka nuhkvara jms (pahavara) 
+       Nõuab vähe ressursse 
+       Mälu tulemüür 
+       Liivakast (Sandbox) 
+       Pilve antiviirus 
+       Pilve pahatahtliku käitumise analüüsija (CIMA) 
+       Pilves olev suur valge nimekiri 
+       Mängimis režiim 
+       Eesti keelne kasutajaliides 
+       Rootkit kaitse 
+       Blokeerib skripte, exploite jms 
+       Blokeerib pahtahtlikke/ohtlike jms lehti (Comodo DNS) 

+/-    Antiviiruse andmebaas on natuke suur 
+/-    Kaitse+ võib vahest tuntud faile Liivakasti paigutada
 
-        Päris arvuti võhikutele võib alguses natuke raske tunduda
-        Viirusetõrjel võib esineda natuke valehäireid
                 http://ekaitse.ee/images/hindamine/VAGA_HEA5.0.png                       
 

 

 
 
 

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud