Dr.Web CureIt!

1. LÜHITUTVUSTUS 

Dr.Web mootoril põhinev viiruse/nuhkvara skänner eemaldab kõikvõimaliku pahavara ning on väga lihtsasti kasutatav tasuta programm arvuti puhastamiseks viirustest ja muudest soovimatutest programmidest. CureIt on portatiivne rakendus mis tähendab, et seda pole vaja arvutisse paigaldada. Tuleb ainult alla laadida ~145MB suurune faili ning see käivitada. Dr.Web CureIt! on väga ressursisõbralik viirustõrje skänner ning sellega on mugav kontrollida oma arvutit viiruste suhtes isegi juhul, kui viirus- või nuhkvaratõrje on juba olemas. Dr.Web viiruste/pahavara signatuuri andmebaasi uuendatakse tihti ning programm on saadaval 37 keeles sealhulgas eesti keeles. Dr.Web CureIt! kasutajaliidest on lihtne ning väga kerge kasutada.


2. PAIGALDAMINE 
Dr.Web viirustõrje allalaadimine ja käivitamine 
on väga lihtne.


Laadi Dr.Web CureIt! alla sellele lingile klikates. Käivita allalaaditud fail ning avanenud aknas märgista "Ma nõustun osalema tarkvara kvaliteedi parandamise programmis..." ning seejärel “Jätka". 

http://ekaitse.ee/images/opetused/drwebcureit/drweb2.PNG 
 

 3. PROGRAMMI UUENDAMINE 
Kui kasutad sama allalaaditud faili mõni teine kord, on vajalik Dr.Web CureIt! programmi uuendada. See tagab parema viiruste eemaldamise ja tuvastamise.

 
http://ekaitse.ee/images/opetused/drwebcureit/drweb1.PNG
4. ARVUTI KONTROLLIMINE

Kontrollimiseks tuleb vajutada nuppu "Käivita kontroll". Võimalus on ka teha valikulist kontrolli, kui soovid näiteks mõnda teist kõvaketast kontrollida.

http://ekaitse.ee/images/opetused/drwebcureit/drweb3.PNGKui sinu arvutist leitakse pahavara, kuvab Dr.Web CureIt! selle kohta teate ning laseb kontrolli lõppedes valida, mida leitud objektidega teha. Paranda/kustuta leitud viirused (soovitatav). 

Kui arvuti kontroll on lõppenud siis kuvatakse kontrollimise tulemusi ning statistika:

http://ekaitse.ee/images/opetused/drwebcureit/drweb5.PNG

 

Leitud ohtude puhastamiseks vajuta nuppu "Kahjusta". Kui ohud on eemaldatud, võib programmi sulgeda.

http://ekaitse.ee/images/opetused/drwebcureit/drweb6.PNG

 
5. KOKKUVÕTE 
Dr.Web CureIt! on väga hea pahavara kontrollija, mis sobib ideaalselt oma arvuti regulaarseks kontrollimiseks mõne teise antiviiirusega (kui see, mis on paigaldatud). Dr.Web CureIt! oskab nakatunud faile ka parandada (näiteks Windows'i süsteemifailide puhul). Dr.Web CureIt! saab hindeks 4.0, pahavara tuvastamine pole niiöelda kõrgemast klassist (ehk parimate seas). 

 


Dr.Web CureIt! plussid/miinused: 

+ Väga lihtne kasutada

+ Eemaldab kõiki viirusetüüpe  (pahavara)

+ Ei pea installeerima

+ Kontrollib HOST faili

+ Eesti keelne

+ Väike ning kiire

- Automaatne uuendamine puudub

 

- Püsikaitse puudub

 

http://ekaitse.ee/images/hindamine/HEA4.0.png


 

 

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud