Hitman Pro

Hitman Pro näol on tegemist pilvepõhise puhastusprogrammiga. Mõistagi võib Hitman Pro'ga arvutit ka aeg-ajalt, veendumaks selle puhtuses. Hitman Pro muudab eriliseks see, et kontrollimisel kasutatakse arenenud heuristika- ja käitumismootorit, mis koos pilvega muudab kõige värskema pahavara leidmise ja eemaldamise väga efektiivseks. 

Pilve sees kontrollitakse faili kahe viirusetõrjega: Bitdefender ja Kaspersky. Hitman Pro töötab väga hästi ka juba nakatunud arvuti puhastamisel, sest HP'd saab käivitada nn 'Tugeva läbimurde' režiimis. Sellest täpsemalt juba allpool. PAIGALDAMINE JA KOHANDAMINE TÖÖKS

Hitman Pro saab alla laadida programmi kodulehelt, http://www.surfright.nl/en/hitmanpro 
Kuna programm on eesti keelde tõlgitud, ei tohiks kasutamine raske olla. 

Pärast paigaldamist on paigaldus/kasutamine imelihtne. Kõigest topeltklõps, ei midagi muud. Varsti avanebki programmi peaaken, mis näeb välja järgmine: 


 

Siin saab muuta seadeid, kontrollida arvutit, programmi sulgeda ning vajadusel litsentsi osta.


Kontrollimise meetodeid on kolm: Normaalne kontroll, kiirkontroll ja Early Warning Scoring (EWS). 
EWS tuvastab ka faile, mis võivad olla potentsiaalselt ohtlikud. Näiteks failid, mille digitaalne signatuur pole vastavuses pilves teadaolevale failile, või failid, mis on hiljuti arvutisse ilmunud ning käivituvad koos arvutiga. 
Sellepärast on soovitav EWS kontrolli teostada ainult neil arvutikasutajatel, kes teavad väga täpselt, mida nad teevad. EWSi saab eraldi Seaded - Täpsemalt sisse lülitada. TUGEV LÄBIMURRE

Kui arvuti on langenud tõsise rünnaku ohvriks, on soovitatav Hitman Pro käivitada nii, et hoiad CTRL klahvi all ning alles siis avad programmi (samal ajal klahvi all hoides, kuni ilmneb programmi aken). Nii toimub "Tugev läbimurre", mille käigus Hitman Pro lõpetab kõik mittevajalikud (sh pahavara) protsessid. See kindlustab, et pahavara eemaldamine on kiirem ning tõhusam. Soovitame seda ka tavaliseks arvuti kontrollimiseks teha, et kontrollimist kiirendada.

 Nagu ülalolevalt pildilt näeme, sulges Hitman Pro ühe protsessi, mis polnud valges listis (list protsessidest, mida HP ei sulge). Reeglina on need protsessid näiteks brauserid, taustal jooksvad mittevajalikud programmid. Kui arvuti on pahavaraga nakatunud, on nendeks protsessideks ka pahavara failid.

Kliki Edasi.

 


Järgmisena kuvatakse kuvatakse lõppkasutaja litsentsileping. Märgista 'Ma nõustun kõikide litsentsilepingu tingimustega' ning ette ilmub järgmine aken:

 

 

Siin saab valida, kas soovid Hitman Pro arvutisse paigaldada, või arvutit ainult kontrollida (ilma programmi paigaldamata). Kui soovid arvutit ka hiljem kontrollida, vali esimene valik. Vastasel juhul soovitame kasutada teist valikut.

Klikkides Edasi, käivitub arvuti kontrollimine.

 

 

Edasi kirjeldame programmi kasutamist juhul, kui avastatakse mõni pahavara. Kui pahavara ei avastata, on protseduur üldiselt sama ning programm lihtsalt suletakse.


Ülaloleval pildil näeme, et tuvastati üks pahavara. Lisaks näeme, millised Hitman Pro pilves olevad viirusetõrjed selle faili tuvastasid. Klikkides nupule 'Kustuta', avaneb menüü kus saab faili ka nö vahele jätte (mitte kustutada). Seda võib kasutada juhul, kui fail on sulle tuttav ning oled veendunud, et tegu on valehäirega ning see pole ohtlik. Selliste failide puhul on soovitatav valida 'Paiguta karantiini', et vajadusel hiljem faili kergem taastada oleks.

Pärast kontrollimise lõppu (reeglina kulub kontrollimiseks umbes 5-10 minutit) kuvatakse tulemused. Kui sa muudatusi teha ei soovi (näiteks mõnda faili kustutamisest säästa), kliki Edasi.


Kustutamiseks on olemas ka tasuta teenus. Nimelt saab 30 päeva jooksul pärast toote aktiveerimist kustutada kõik Hitman Pro poolt leitud ohud. Litsentsi saab aktiveerida läbi 'Aktiveeri tasuta litsents' nupu. Kui oled Hitman Pro'd varem kasutanud ning ei saa enam faile tasuta kustutada, on valikuid kaks: Osta programm, või pöördu abi saamiseks meie foorumisse.

Kui sul on siiski võimalus tausta litsents aktiveerida, kliki 'Aktiveeri tasuta litsents' ning oota, kuni programm aktiveeritakse. Seejärel kliki Edasi. Oota, kuni toimub leitud pahavara eemaldamine. Olenevalt nakatuse tasemest, võib Hitman Pro nõuda ka arvuti taaskäivitamist, et pahavara faile paremini eemaldada. Selleks ilmub ka vastav nupp 'Taaskäivita'. Salvesta oma pooleliolev töö ning taaskäivita arvuti võimalikult kiiresti, et vältida pahavara edasist levikut.

 

KOKKUVÕTE 
Hitman Pro puhul on tegu väga tõhusa ja kiire puhastusprogrammiga, mis tuvastab suurel hulgal pahavara. Tihtipeale puhastab ta kogu arvuti nii, et teisi tõrjujaid vaja ei lähe.
Lisaks oskab Hitman Pro pahavara poolt muudetud DNS/Winsock seaded parandada ning ka nakatunud süsteemi osi (Windows'i faile) parandada.

Hitman Pro plussid/miinused: 
+ Tasuta eemaldus 30 päeva jooksul pärast toote aktiveerimist 
+ Väga lihtne kasutada 
+ Pilv aitab tuvastada rohkem viiruseid kui ühe viirustõrjega kontrollimine 
+ Programm ei vaja tihedaid uuendusi 
+ Suurepärane viiruste eemaldamine 
+ Sobib kasutamiseks teiste viirustõrjete kõrval 
+ Ei koorma arvutit 
+ Sobib kasutamiseks nii iganädalaselt kui ka nakatunud arvuti puhastamisel
 
- Maksimaalseks tuvastamiseks on vajalik internetiühendus 
- Võib esineda valehäireid
 
 

http://ekaitse.ee/images/hindamine/HEA4.0.png

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud