Malwarebytes’ Anti-Malware

Malwarebytes’ Anti-Malware ehk teisisõnu Malwarebytes’i pahavaravastane programm on mõeldud eelkõige nende viiruste/usside/troojade ja muu pahavara hävitamiseks, milledega traditsioonilised viirusetõrjed toime ei tule. Sestap sobib MBAM suurepäraselt arvuti puhastamiseks viirustest ja muust pahavarast.

 

PAIGALDAMINE

 

Malwarebytes Anti-Malware saab alla laadida programmi kodulehelt. Paigaldusfail on kõigest 10MB. Allalaadimiseks kliki sellel lingil.

Pärast allalaadimist ava paigaldusfail ning vali keeleks Estonian/Eesti

Seejärel jätka paigaldamisega, järgides ekraanile ilmuvaid juhiseid.

 

Paigalduse lõpus on kaks valikut. Prooviversioon sisaldab püsikaitset, automaatset uuendamist jpm. Kestab 14 päeva, misjärel on võimalus tagasi tasuta versiooni peale minna.

 

ARVUTI KONTROLLIMINE

 

Pärast paigaldamist avaneb MBAM'i aken ning alustatakse pahavara andmebaasi uuendamisega. See tuleb kindlasti enne tarkvara kasutamist ära teha. Vastasel juhul ei suudeta kõige uuemaid ohte leida/kõrvaldada või leitakse pahavara hoopis sealt, kus seda ei eksisteeri.

 

Arvuti kontrollimiseks vali sobiv meetod (ohtude kontroll või valikuline kontroll). Üldjuhul piisab ohtude kontrollist, kuid aeg-ajalt võiks arvutit kontrollida ka täieliku kontrolliga (valikulisel kontrollil valid kõik, või vähemalt kõvaketta, kuhu on paigaldatud Windows).


Kui MBAM on arvuti kontrollimise lõpetanud ja midagi leitakse, kuvatakse tulemused automaatselt. Võib kasutada emba-kumba tegevust: Paiguta kõik karantiini või Rakenda tegevused (siinkohal jälgitakse Tegevus menüüs olevat varianti). Tihtipeale soovitakse pärast pahavara eemaldamist arvuti taaskäivitada, mille kohta kuvatakse ka teadaanne:

 

Vajutades Jah/Yes, taaskäivitatakse arvuti. Seda on soovitatav teha kohe pärast hoiatuse kuvamist, et takistada pahavara võimalikku edasist levikut. Salvesta pooleliolev töö ning taaskäivita arvuti. Pärast taaskäivitamist võid arvutit uuesti kontrollida, veendumaks, et leitud objektid on tõesti arvutist eemaldatud.

 

LÕPPSÕNA


Malwarebytes’ Anti-Malware saab hindeks 5.0, kuna tegu on väga võimsa pahavara eemaldajaga. Samuti ei jää palju maha ka püsikaitse moodul, mis sisaldab ka kahjulike veebilehtede blokeerimist. Paigaldusfail ja uuendused on väikesed ning programm on kiire ja töökindel. MBAM sobib väga hästi regulaarseks arvuti kontrollimiseks, veendumaks selle puhtuses.
 

 

Malwarebytes' Anti-Malware Free plussid/miinused: 
+ Väga lihtne kasutada 
+ Üks parimaid nuhkvara eemaldajaid 
+ Vähe valehäireid 
+ Kasutamiseks ka vähem kogenumatele 
+ Nõuab väga vähe ressursse 
+ Eesti keelne 
+ Väga kiire 
+ Efektiivne 

- Reaalajas kaitset ei ole (ainult tasulises Premium versioonis)
 

http://ekaitse.ee/images/hindamine/VAGA_HEA5.0.png

 

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.

Vestluses olevad inimesed