Panda Cloud Antivirus


Antiviirusest rääkides kuuleme me alatihti jutte andmebaaside uuendamisest. Seda sellepärast, et viimaste kahjurprogrammidega kursis olemiseks peab viirusetõrje teadma, kuidas neid ära tunda. Muidu jääb viirusekood tuvastamata. Kas teistsuguseid viirustõrjeid polegi olemas? On küll – Panda Cloud Antivirus! 

Pilv 

Esimese asjana, kui räägime pilvepõhistest viirustõrjetest, tasub inglise keele oskajatel läbi vaadata huvitav video Youtubest. Videos räägitakse lihtsale inimesele arusaadavas keeles sellest, kuidas Cloud AV töötab ning miks see hea on. Cloud tähistab kommuuni (Pilve) kõikide kindla programmi kasutajate vahel. 

Nendele aga, kes inglise keelt nii hästi ei valda, tutvustame PCAV tööpõhimõtet lühidalt:

Turvalaborid töötavad ööpäev läbi, otsides ning väljastades uuendusi, mis aitavad nende tootel uusimaid pahavaravariante kinni püüda. Teadaolevalt aga on inimressursid piiratud ning mitmete tuhandete pahavarkoodide pidev läbituhnimine käiks inimesele ilmselt üle jõu. Kuigi ka tänapäeva antiviirused kasutavad paljuski automaatseid süsteeme, mis ise koode analüüsivad ning pahavara tuvastamise korral uuenduse valmis teevad, ei ole need väga efektiivsed. Ikkagi jääb osa töö inimeste kanda. Pealegi võib kehv süsteem tekitada valehäireid, mis omakorda võib kaasa tuua mõne tähtsa faili alatiseks kustutamise. Viimast tuleb küll ette harva, aga see-eest ei riski viirustõrje tootjad oma kasutajate meelepahaga. 

Panda Cloud Antivirus 

Oht suureneb aga siis, kui viirus on uus ning viirustõrjujad pole seda seda veel läbi töötanud (loe: andmebaasi lisanud). Siin tuleb appi pilvepõhine kasutajate kommuun. Koos suure kommuuni moodustavad Panda Cloud Antiviiruse (PCAV) kasutajad kaitsevad üksteist uute ohtude eest. Nimelt laeb PCAV kasutaja arvutist oma serverisse kahtlaste failide koodijuppe. Server töötleb need failid läbi ning kui avastatakse oht, on kõigest mõne minutiga ülejäänud kommuun kaitstud. Seejuures ärge ehmuge, PCAV ei lae faili tervenisti üles. Serverisse saadetakse informatsiooni kokku kõigest ~200KB ulatuses (ööpäevas). Seda ka muidugi juhul, kui teie arvutis on väga palju seni tundmata faile. 

See pole veel kõik. PCAV ei toetu ainult internetiühendusele. Programm sisaldab ka kohapealseid signatuure (või siis heuristikat), mis suudab viimasel ajal levivat pahavara edukalt tuvastada. Seega olete mingil määral kaitstud ka siis, kui arvutil puudub püsiühendus internetiga.

Paigaldamine 

Panda Cloud Antivirus on allalaadimiseks saadaval oma kodulehel, http://www.cloudantivirus.com/ või otselingina siit.
Programmi paigaldusfaili suurus on 1.3MB, kuid see on niiöelda "online" installer, mis laadib paigalduseks vajaminevad failid ise alla (ca 51MB).

Ava paigaldusfail ja kliki "Accept and Install"


 

Kliki 'Next' ning seejärel avaneb allolev aken. Soovitame eemaldada kõik 3 märgistust! Seejärel kliki 'ACCEPT and INSTALL'
Seejärel vali avanevast aknast "Basic protection"

 

 

Seejärel toimub programmifailide allalaadimine ja paigaldus.

 

 

Pärast paigalduse lõppemist avaneb allolev aken. Kliki "Open now", et avada Panda Cloud Antivirus peaaken.

 

 

Programmi peaaknas, mis on lihtne ja ilus, kuvatakse arvuti staatus ('Protected'). Lisaks saab siin arvutit pahavara suhtes kontrollida, muuta seadeid jpm. "Files scanned" näitab, et püsikaitse töötab ning faile kontrollitakse nende avamise käigus.
Panda Cloud Antivirus'e seaded on pärast paigaldust üldjoontes paigas. Pahavara blokeeritakse automaatselt ja seadeid muuta pole tarvis.

Järgmiseks võiks ette võtta arvuti esmase kontrolli. See kindlustab, et arvuti on puhas ning samas tutvustab Panda Cloud Antivirus'ele arvuti "sisu". See tähendab, et PCAV saab ülevaate arvutis olevatest failidest ja loob enda jaoks andmebaasi, et arvutis olevaid faile kiiremini ja paremini kontrollida. Selleks vali peaak "Scan" ning seejärel "Start scan". Vaikevalikuna on valitud "Critical areas" kontrollimise meetod. "Full scan" pole otstarbekas käivitada, kuna see võib võtta kaua aega. Kui aga huvi on, siis miks mitte :)

 

 

Seejärel ongi programm arvuti kaitsmiseks valmis.

Ääremärkusena võib öelda, et pärast paigaldust võib arvuti mõnevõrra aeglasemana tunduda. See aga möödub pärast seda, PCAV "õpib arvutit tundma". Teisisõnu pärast mõningast tavapärast kasutamist peaks arvuti endine tunduma. Edaspidi toimib uuendamine ja pahavara blokeerimine täielikult automaatselt ning ei vaja kasutaja sekkumist.
 

KOKKUVÕTE 
Panda Cloud AV on väga hea tõrjeprogramm, mis sobib kasutamiseks juba olemasoleva viirustõrje kõrvale. Kasutamismugavus ja üsna hea tuvastamise protsent tagab kiire ja hea kaitse (eelkõige uute ohtude puhul). 

Panda Cloud Antiviiruse plussid/miinused: 
+ Tasuta 
+ Väga lihtne kasutada 
+ Pilv aitab tuvastada ka kõige uuemaid viiruseid 
+ Programm ei vaja tihedaid uuendusi 
+ Hea efektiivsus 
+ Sobib kasutamiseks teiste viirustõrjete kõrval 
+ Koormab arvutit minimaalselt


- Maksimaalseks kaitseks on vajalik internetiühendus.

- Pahavara tuvastamine kontrollimisel on väikesevõitu

 

http://ekaitse.ee/images/hindamine/HEA4.0.png

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud