PrivDog

PRIVDOG

 

PrivDog on brauseri lisa, mis kaitseb internetis surfates sinu privaatsust. Täpsemalt blokeerib PrivDog enamus reklaamvõrgustikest, küpsistest, kolmanda osapoole vidinatest (Widgets) ning statistikat korjavatest veebilehe osadest.

Lisaks sellele kaitseb PrivDog sind ja sinu arvutit ka pahavara eest, blokeerides võimalikud pahavara sisaldavad veebilehe komponendid enne lehekülje laadimist. Samuti muudab PrivDog veebilehtede laadimise kiiremaks, sest enam pole vaja oodata reklaamide jms laadimist ning arvuti protsessori koormus lehekülje laadimisel väheneb. Täpsemalt PrivDog'i võimaluste kohta saad lugeda siit.

PrivDog'i võib kasutada koos muude lisadega, näiteks Adblock. Tegelikult need lisad täiustavad üksteist, sest PrivDog on rohkem suunatud sinu privaatsuse kaitsmiseks, kui seda on Adblock.

 

 

SÜSTEEMINÕUDED

 

  • PrivDog sobib paigaldamiseks kõikidele Mozilla Firefox'il ja Google Chrome'l baseeruvatesse brauseritesse (sh nimetatud brauserid ise). Näiteks Pale Moon ja Comodo Dragon. Varsti lisatakse tugi ka Internet Explore'ile.
  • PrivDog töötab hetkel ainult Windows'i operatsioonisüsteemides. Mac'i tuge pole veel lisatud.

 

PAIGALDAMINE

 

PrivDog'i saab alla laadida tema kodulehelt.

Kliki "Free download" ning sind suunatakse edasi Download.com'i, kus tuleb klikkida rohelisel "Download now" nupul.

Programm on võrdlemisi väike, ainult 5MB suurune. Enne paigaldamist sulge kõik brauserid.

 

Pärast allalaadimist ja faili avamist kliki 'Next' ning seejärel eemalda märge 'I want PrivDog to only show me clean and trusted AdTrustMedia Ads' eest.

 

 

Seejärel kliki 'I accept' ning järgmisena 'Finish'. Nüüd on PrivDog arvutisse paigaldatud.

 

Järgmise brauseri avamisega peaks ilmuma PrivDog'i märk, mis annab ülevaate avatud lehel blokeeritud objektidest ning lubab ligi pääseda programmi seadetele (tume mutri sarnane ikoon paremal nurgas).

 

 

Pärast seadete nupule vajutamist avatakse PrivDog'i seaded:

 

 

Siin saab muuta blokeeritavaid objekte, lisada erandeid (Exceptions) ning muuda eelistusi (Preferences). Üldjuhul ei pea kasutaja siin midagi muutma. Küll aga võib vajadus tekkida erandite lisamiseks, kui mõne veebilehe välimus muutub pärast PrivDog'i kasutusele võttu. Seda saab teha Exceptions alt, lisades veebilehe aadressi ning klikates 'Add site to Exceptions'

 

 

Edaspidi toimub PrivDog'i ohtude nimekirja ning programmi enda uuendamine automaatselt. Seega ei pea kasutaja selle pärast ise muretsema. Ainuke probleem, mis võib PrivDog'iga tekkida (väga harva) on see, et mõne veebilehe sisu/välimus võib muutuda, sest PrivDog võib blokeerida teatud lehekülje osad. Nendeks võivad olla kasvõi ebaturvalised Flash rakendused või muud vidinad, mis on veebileheküljele paigaldatud. Kui tundub, et mõni veebilehekülg pole selline nagu vanasti, võib selle eranditesse lisada.

 

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud