SUPERAntiSpyware

http://ekaitse.ee/images/ylevaated/sAS/sas1.png


SUPERAntiSpyware on nuhkvaravastane programm, mis suudab tuvastada laia hulka pahavara. Kuigi nimele viidates võiks öelda, et tegemist oleks justkui nuhkvara vastase programmiga, siis tegelikkuses tuvastab SAS ka mitmeid teisi pahavara liike.

Kontrollimisel kasutatakse nii signatuuripõhilist otsingumootorit kui ka heuristikat. Nii suudab SAS tuvastada ka pahavara, mis pole veel nende andmebaasi jõudnud. SAS, nagu ka Malwarebytes Anti-Malware, on eelkõige pühendunud sellist sorti pahavara eemaldamisele, millega tavalised viirusetõrjed hätta jäävad. Olgu selleks siis rootkitid või mõni muu pahavara, mis arvutist eemalduda ei taha. SAS ongi tasuta versioonina mõeldud arvuti kontrollimiseks, veendumaks olemasoleva turbetarkvara tõhususes arvuti puhtana hoida.


Paigaldamine ja kohandamine tööks 
Superantispyware'st on saadaval nii tasuta kui ka tasuline versioon. Tasuta versiooni saab alla laadida siit 
Tasuta versiooni põhiline erinevus tasulise versiooniga võrreldes on püsikaitse puudumine ning viiruse andmebaaside uuendamine, mis ei toimu nii tihti kui PRO versioonil. Lisaks tuleb viirusbaaside uuendused alla laadida manuaalselt, automatiseerida seda teha ei saa. 
Rohkem saab tasulise ja tasuta versiooni erinevuste kohta lugeda, klikates siia.

Pärast programmi allalaadimist ava paigaldusfail ning vali kas 'Express Install' (soovituslik) või 'Custom Install' (juhul kui soovid paigalduse käigus seadeid muuta). Pane tähele, et kui arvutis pole paigaldatud Google Chrome, paigaldatakse see vaikeväärtusena arvutisse. Kui sa ei soovi Google Chrome brauserit arvutisse paigaldada, eemalda vastavad märgistused (kuvatakse alloleval pildi juures).

http://ekaitse.ee/images/ylevaated/sAS/sas_1.PNG


Pärast paigalduse lõpetamist kuvatakse valik, kus saab tasuta PRO versiooni proovida. Vastavalt enda soovile saab sellest keelduda (Decline) või prooviveriooni aktiveerida (Start Trial). 
 

http://ekaitse.ee/images/ylevaated/sAS/sas_2.PNG


Seejärel käivitub SAS. Express Install'iga uuendatakse pahavara andmebaasid automaatselt paigalduse käigus. Seda, kas andmebaasid on värskendatud, näeb programmi kasutajaliideses 'Database Status' alt. 


http://ekaitse.ee/images/ylevaated/sAS/sas_6.PNG


On väga tähis iga kord enne arvuti kontrollimist andmebaase värskendada!

 

Pärast andmebaaside värskendamist saab arvutit kontrollima asuda. Vastavalt kontrolli tüübile võib kuluv aeg varieeruda mõne minuti ja ühe tunni vahel (suuremate kõvaketaste puhul võib see aeg pikemgi olla).

Kui arvuti on tõsiselt nakatunud, tuleks kontrollimise lisavalikuna valida 'Enable Rescue Scan'. Arvuti regulaarseks kontrollimiseks piisab Quick Scan'st.


http://ekaitse.ee/images/ylevaated/sAS/sas_7.PNG

 


Ohtude leidmisel võib neid nii eemaldada (karantiini panna) kui ka eirata. Selleks on kontrollimse lõpus erinevad valikud.

 

http://ekaitse.ee/images/ylevaated/sAS/sas_4.PNG

 

http://ekaitse.ee/images/ylevaated/sAS/sas_5.PNG

 

KOKKUVÕTE 
SUPERAntiSpyware on vaieldamatult üks parimaid nuhkvara vastaseid programme, kuna programmi töökindlus ja kiirus on suurepärased. SAS leiab tavaliselt enamus nuhkvara ja ka muu pahavara kasutaja arvutist ülesse. Kasutajaliides on lihtne ning kontrollimine kiire. SUPERAntiSpyware saab hindeks tugeva 5.0 
 

SuperAntiSpyware Free plussid/miinused: 
+ Lihtne ning kiire kasutada 

+ Üks parimaid nuhkvara eemaldajaid 

+ Väga vähe valehäireid 

+ Kasutamiseks ka vähem kogenumatele 
+ Nõuab vähe arvuti ressursse 

+ Väga efektiivne  
- Püsikaitse  puudub

 

http://ekaitse.ee/images/hindamine/HEA4.0.png 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud