Uudised

AV-Test Android viirusetõrjete võrdlus

AV-Test koostas järjekorras juba viienda testi, kus võrreldakse erinevaid Android platvormil töötavaid viirusetõrjeid. Testi tulemusi näeb siit. Kaitse osas on esikohal Qihoo 360 Mobile Security 1.2, millele järgnevad AhnLab V3 Mobile 2.1, Antiy AVL 2.2 ja teised. Testis kasutati kõige rohkem neli nädalat vanu viiruseid ning neid oli ühtekokku 850-1000. Lisaks soovitame vaadata ka eelnevaid teste. Eraldi võib välja tuua, et esimese koha hõivanud Qihoo toode Android platvormile on täiesti tasuta. Samuti on ka paljud teised kõrgematel kohtadel olevad tooted (nt Avast! Mobile Security) täiesti tasuta. Lisaks sisaldavad paljud nimetatud viirusetõrjed ka niiöelda jälitamise süsteemi, mida saab aktiveerida siis, kui telefon peaks ära kaduma või see varastatakse. Seetõttu võib viirusetõrje olla abi ka juhtudel, mis ei puuduta otseselt viiruseid.

eKaitse on uuendatud

eKaitse.ee uus veebileht on lõpuks valmis ja kasutajatele avatud. Kuigu pealtnäha pole justkui midagi muutunud, on veebilet läbinud päris põhjaliku uuenduskuuri. Esiteks otsustasime, et jätame kujunduse sisuliselt samaks, sest seda on lihtne kasutada. Lisaks otsustasime teha ühe suure põhimõttelise muudatuse - viia foorum ja õpetused/ülevaated/artiklid lahku. Sellepärast võib meie foorum tunduda üsna tühi, sest kõik artiklid on kättesaadavad läbi Õpetused & Ülevaated. Muidugi teostasime ka mitmeid teisi muudatusi. Täpsemat ülevaadet uuendustest näed, kui loed edasi...

Uus ohtlik arvutiviirus varastab märkamatult andmeid

Äav_dangersja avastatud ebatavaline arvutiviirus, mida mõned eksperdid peavad kõigi aegade kõige salakavalamaks küberruumi ohuallikaks, kannab nime Flame. See keeruline viirus on nakatanud arvuteid juba 2010. aasta märtsist. Hetkest, kui arvuti nakatub nimetatud parasiitprogrammiga, käivitab see varjatud jälitustegevused, millest osa kogub arvutivõrgus liikuvaid andmeid, osa lindistab kõnesid ja kuulab mikrofoni abil läheduses toimuvat, osa registreerib kõiki klahvivajutusi ja siis jätkub viirusel veel rammu ekraanil olevast materjalist piltide kogumiseks, kirjutas ERRi teadusportaal.

 

eKaitse veebilehte majutab nüüdsest Zone.ee

eKaitselogoNagu tähelepanelikumad külastajad juba kindlasti märganud on, vahetasime veebilehe majutajat. Tantum asemel hoolitseb saidi eest nüüdsest Zone. Külastajatele tähendab see eelkõige stabiilsemat ning kiiremat veebilehte. Meie jaoks on aga parim uudis see, et Zone toetab meid tasuta. Oleme Zone'le selle eest väga väga tänulikud!
Plaanime taastada uudiste kirjutamise ning vahetada foorumi platvormi Kunena vastu, kuna praegune foorum muutus tasuliseks. Foorumi uuendamine on vajalik, et saaks uuendada veebilehe enda haldurit (Joomla!). Sellega loodame veebilehe veel turvalisemaks ning kasutajasõbralikumaks muuta.

Parimat soovides, eKaitse.ee meeskond!

avast! versioon 7 on väljas

avast5AVAST Software sai täna valmis uue versiooni nende menukast viirusetõrjest - avast! antivirus. Uus versioon kannab numbrit 7 ja sisaldab endas mitmeid uusi lahendusi, et arvutiviirustega paremini võidelda. Eraldi võiks ära märkida pidevaid uuendusi ja faili reputatsiooni süsteemi, mis mõlemad töötavad pilve toel. Lisaks sai programm täiustusi nii kasutajaliidese kui ka brauserikaitse osas. Nimelt on avast! WebRep suuteline nüüd ka õngitsemise lehekülgi tuvastama. Aga see pole veel kõik. avast!'i kõik versioonid sisaldavad nüüd endas ka kaugabi teenuseid, mille abil saab lihtsasti näiteks oma sõbralt abi küsida, kui arvutis on vaja midagi teha. Täpsemalt uuendustest ja parandustest loe siit. Uuendamiseks ava Hooldus (Maintenance) ja kliki Uuenda programmi (Update program). Eraldi saab uut versiooni alla laadida avast!'i kodulehelt.