New York Times'i näpukas: Visake oma viirusetõrjed ära!
- Lisainfo
- Lisatud Esmaspäev, 18 Mai 2009 22:21
- Kirjutas Lauri
New York Times sai hakkama vägiteoga, soovitades arvutikasutajatel oma viirusetõrje arvutist eemaldada.
Miks? Et arvuti kiirem oleks!
Väga kummaline lähenemine. Viirusetõrje võib küll vanu arvuteid piinata, aga uuematel ei tohiks nende jooksutamisega probleeme esineda.
Samuti on viirusetõrje arvuti kaitsmise üks põhikomponente, ning nagu eelmises artiklis välja tuli, elutähtis isegi siis kui arvutit kasutatakse "turvaliste" saitide külastamiseks.
Igapäevaselt külastatavad saidid on rünnaku all
- Lisainfo
- Lisatud Esmaspäev, 18 Mai 2009 20:50
- Kirjutas Lauri
MessageLabs teatab, et nende poolt ajavahemikus neljas kuni kaheksas mai olid blokeeritud (st pahavara sisaldavad lehed, mida blokeeriti avamast) internetilehekülgedest 84.6% rohkem kui aasta vanad.
Mida see tähedab?
Vanad ja üldlevinud lehed (Eestis näiteks www.hot.ee) kräkitakse ära nii, et nende külastajad saavad pahavara rünnaku osaliseks. See on üha kasvav trend tänu oma lihtsusele (kohati) ning suurele kasutajate hulgale, kes nakkusekoodiga lehte külastavad.
Eestis on minuteada viimaseks juhtumiks sait www.ve.ee mille kräkkerid nakatasid liba pahavaratõrjega, mis hakkas lehte külastades valehäired andma, justkui arvuti oleks pahavara täis. Tegelikult ei pruugi arvuti mitte pahavara täis olla, vaid programmi, mille autorid üritavad arvutikasutaja krediitkaardi andmeid varastada, mis tihtipeale ka õnnestub.
F-Secure vajab "l337" beeta testijaid
- Lisainfo
- Lisatud Kolmapäev, 13 Mai 2009 19:59
- Kirjutas Marek
F-Secure annab oma turvablogis teada, et ootab oma uuele programmiversioonile F-Secure Internet Security Technology Preview beeta testijaid. Programm sisaldab palju uusi liideseid ning ka parendatud tehnoloogiaid võitlemaks veel tundmatute viirustega. Muuhulgas on parendatud ka programmi kiirust ning töövõimet. Täpsemalt saab lugeda F-Secure turvablogist.
Kaspersky Lab hoiatab ohtliku MBR-rootkit´i eest
- Lisainfo
- Lisatud Kolmapäev, 13 Mai 2009 19:59
- Kirjutas Marek
Kaspersky Lab´i spetsialistid avastasid kahjurprogrammi Sinowal uue variandi 2009. aasta märtsi lõpus. Sinowal nakatab enda varjamiseks kõvaketta buutsektori (MBR, Master Boot Record)
Kuid uus variant oli uurijatele tõeliseks üllatuseks. Kahjurprogrammi uus modifikatsioon Backdoor.Win32.Sinowal kasutab erinevalt eelmistest versioonidest oma avastamise ärahoidmiseks tunduvalt sügavamat juurutust süsteemi. Selles variandism kunagi kasutanud. Seepärast polnud ükski olemasolevatest viirustõrjetoodetest Sinowal´i uue modifikatsiooni ilmumisel võimeline mitte ainult parandama kahjurprogrammiga Backdoor.Win32.Sinowal nakatatud arvuteid, vaid isegi probleemi avastama. Sisenedes süsteemi, aktiveerib bootkit varjatult põhimooduli, mis on mõeldud kasutajate isiklike andmete ja nende erinevate kasutajakontode varguseks.