Viirusetõrjete eemaldajad

 


Mõnikord juhtub nii, et tahad viirusetõrjet vahetada või uuesti paigaldada, aga viirusetõrje ei taha kuidagi arvutist eemalduda läbi "Add/remove programs´i". Selle vastu leiab rohtu, kuna enamus turbetarkvara tootjaid on  oma tarkvara eemaldamis/puhastamise tööriista selliste probleemide jaoks loonud. Järgnevalt tutvustame enamlevinud viirusetõrjete eemaldamise utiliite.


 

 

 

Enne jätkamist on enam kui soovitatav oma pooleliolev töö salvestada ning avatud programmid sulgeda!

Lisaks tuleb enne eemaldamise tööriista proovida antiviirust läbi tema enda "uninstalleri" eemaldada. Selleks ava programmide eemaldamine läbi Control Panel'i (Juhtpaneel).1. AppRemover 
 
Tõmba: link 
Info: AppRemover on mitteametlik viirusetõrjete eemaldamise prgramm! Eemaldab enamus viirusetõrje/turbetarkvara programmidest. Lisaks võimaldab see eemaldada ka igasugu Torrent ja muid failivahetus programme. Nimekiri eemaldatavatest programmidest leiab toote kodulehelt. Pärast arvuti kontrollimist saab ise valida, millised programmid eemaldada.


2. Avast 
 
Tõmba: link 
Info: Käivita avast_cleaner.exe ning esimesel küsimusel vasta Jah/Yes, et arvuti käivitada Safe Mode's. See on parim viis eemaldustööriista kasutamiseks. Pärast arvuti käivitamist Safe modes võib klikkida "Jätka" ning midagi muutma ei pea.


3. AVG 
 
Tõmba: 32bit 64bit Pärast avamist kliki Jah/Yes ning eemalduse lõppedes sulgub avg_remover ise.


4. BitDefender 
 
Tõmba: link


5. Comodo 
http://ekaitse.ee/images/avun/Comodo-cleaner.PNG 
Tõmba: link 
Info: Comodo eemaldustööriista on soovitatav kasutada jälgede koristamiseks, mis peale Comodo eemaldamist arvutisse jäävad. 

6. ESET 
 
Tõmba: link 

Õpetus: link

 


7. F-Secure 
 
Tõmba: link 
Info: Uninstaller teeb arvutile automaatse restardi ilma hoiatamata. 


8. Kaspersky 

 
Tõmba: link 
Esmalt kliki Accept ning seejärel sisesta pildil olev kood. Tavaliselt tuvastatakse paigaldatud toode automaatselt. Vastasel juhul pead selle valima toodete menüüst, või valima kõige alumise valiku "Remove all known products"

 


9. McAfee 

 
Tõmba: link 


10. Norton / Symantec 
 
Tõmba: link 


11. G-DATA 
http://ekaitse.ee/images/avun/uninstall-gdata.png 
Tõmba: link 

Kliki "Select all" ning seejärel "Delete".

 


12. Panda Security 
http://ekaitse.ee/images/avun/uninstall-panda-security.png 
Tõmba: link 

 

 

13. Trend Micro 
 
Tõmba: 32bit 64bit 
Info: Peale programmi allalaadimist käivita fail. Vajuta Uninstall sakki ja seejärel Uninstall software nuppu. Vali rippmenüüst millist Trend Micro toodet soovid eemaldada ja vajuta Uninstall. 


14. Avira 
 
Tõmba: link 
Info: Aviral ei ole eemaldamise tööriista, kuid nad pakuvad registri puhastamise ja jälgede eemaldamise tööriista. Esmalt kliki "Scan for keys" ning seejärel "select all" ning "Delete".


15. Dr. Web 
 
Tõmba: link 


16. Panda Cloud AV 
 
Tõmba: link 

Hoiatus: Kasuta programmi ainult siis, kui arvutisse ei ole paigaldatud teisi Panda Security tooteid. Vastasel juhul võib arvuti ebastabiilseks muutuda! Lisaks taaskäivitatakse arvuti ilma hoiatamata.

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud