Unchecky

 

UNCHECKY

 

 

Unchecky on programm, mille eesmärk on aidata arvutikasutajal hoida arvuti rämpsvarast puhtana. Pahatihti paigaldatakse arvutisse tarkvara ilma suurema tähelepanuta. Seetõttu ei ole harvad juhused, kui arvutisse on lisaks soovitud programmile paigaldatud brauseri mõni programm, tööriistariba, või on hoopis kodulehekülg ja otsingumootor muudetud. Tegelikult saab kõike saab vältida, olles programmide arvutisse paigaldamisel äärmiselt ettevaatlik ning lugedes, mis valikuid sulle pakutakse.

 

Unchecky aitab seda kõike teha ilma, et kasutaja peaks sekkuma. Eemaldades automaatselt vastavad märgistused, aitab Unchecky arvutit rämpsvarast puhtana hoida. Kuigi tegemist pole 100% kaitsega rämpsvara vastu, aitab Unchecky kindlasti enamlevinud rämpsvara arvutist eemal hoida.

 

 

PAIGALDAMINE

 

Unchecky kodulehelt unchecky.com saab programmi alla laadida.

Tegemist on täiesti tasuta programmiga ning paigaldamine on tehtud väga lihtsaks. Programm on saadaval eesti keeles ning töötab kõigis arvutites, milles on operatsioonisüsteemiks Windows XP või uuem.

 

Pärast alla laadimist tee topelt klõps unchecky_setup.exe failil. Seejärel vali vajadusel "Language" menüüst "Eesti" ning kliki "Paigalda".

 

        

 

Vajadusel saab menüüst "Rohkem valikuid" muuta programmi paigalduse asukohta ehk kausta, kuhu Unchecky paigaldatakse.

Sellega ongi Unchecky arvutisse paigaldatud ning hoiab silma peal programmide paigaldusfailidel.

 

 

KASUTAMINE

 

Unchecky ei oma tegumireal (ehk kella juures) mingisugust ikooni vaid töötab arvutist Windowsi teenusena. Lisaks on Unchecky seadistatud automaatselt ennast uuendama. Seega ei pea kartma, et versioon, mida kasutad, võib vana olla. Lisaks pole vaja midagi muuta, programm on peale paigaldus kasutusvalmis (see tähendab, võimeline arvutit rämpsvarast puhtana hoidma).

 

 

Siiski saab automaatset uuendamist välja lülitada. Ava Unchecky (töölaua ikooni kaudu) ning liigu Seaded - Täpsemad seaded. Lisaks saab valida, kas lubad Unchecky'l teha muudatusi Windowsi HOSTS faili. Sellega keelatakse ligipääs tuntud reklaamvara pakkuvatele lehekülgedele.

 

 

Ilma tungiva vajaduseta ei ole soovitatav neid valikuid maha võtta.

 

 

Kui sul on juba arvutis mõni kahtlane reklaamleht, brauseri tööriistariba või programm, saad sellest suure tõenäosusega lahti Adwcleaneri abil. Siiski tasuks meeles pidada, et Unchecky ei paku 100% kaitset rämpsvara vastu ning selle tõttu peab ka ise jälgima, mida arvutisse paigaldada üritatakse. Siinkohal on väga hea näide/õpetus siin.

 

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud