Turvatarkvara Interneti mängude mängijatele


Kes meist poleks kuulnud mängudest nimega Runescape, World of Warcraft, või meie enda The Crime Factory. Nimetatud mängudel on palju kasutajaid ja ka kahjuks ka palju inimesi, kes neid mängukasutajaid varastada soovivad. Sellepärast peab oskama oma mängu kasutajat kaitsta. Nimetatud tegevuseks on aga vajalik vähemalt üks turvaprogramm ning selge mõistus, et mitte langeda varaste lõksu.1. Kaitseprogrammid 
Oma mängukasutaja kaitseks võiks kasutada klahvinuhke (keylogger) tõkestavat tarkvara. Saadaval on mitmesuguste kaitsemeetmetega programme. Lisaks mängu logimiseks kasutatavate andmete kaitsele on tähtis ka, et kaitstud oleks mängukasutaja registreerimisel kasutatava e-posti aadressi andmed. Selleks sobib hästi KeyScrambler Personal 

1.1 KeyScrambler Personal 
KeyScrambler on tasuta programm, mis kaitseb veebis ringi liikudes sinu sisestatud paroole. Tegemist on väga hea ja lihtsa programmiga, kuigi tema kaitse pole täiuslik. Nimelt ei sisalda tasuta versioon kaitset Runescape.com veebisaidile, kuna viimane kasutab Java't. Crime Factory lehel on kaitse aga täiesti toimiv. World of Warcrafti jaoks on kaitse olemasKeyScrambler Professionalil, mis maksab ligikaudu 22.- EUR'i. Programm suudab kaitsta mitmete Online mängude kasutajaid. Täielik list mängudest on saadaval eelnevas lingis. 

1.2 SpyShelter Free 
SpyShelter Free on tasuta ja korralik klahvinuhkide tõkestaja. Antud leheküljelt saab välja lugeda Free ja Premium versioonide erinevused. Mängijale, kes tahab ainult oma mängukasutaja andmeid kaitsta, peaks Free versioonist piisama. Kui soovitakse rohkem kaitsemeetmeid (veebikaamera salvestuse kaitset jne), on vajalik muretseda endale Premium versioon. 

1.3 Zemana AntiLogger Free
Zemana Antilogger on tasuta programm, mis kaitseb arvutit igasugu klahvinuhkide vastu. Krüpteerides kõik klahvivajutused, ei saa küberkurjategijad korjatud andmetega midagi peale hakata. Programm on eesti keelne.

1.4 Web Of Trust 
WOT on järjekordne tasuta programm, mis hoiatab pahatahtlike veebisaitide eest. Miks mängijad seda kasutama peaks? Aga sellepärast, et Internetis liigub väga palju "fake" ehk libalehti, mis jäljendavad mängu originaallehekülgi väga täpselt. Eesmärk on paroolide väljapetmine, et kasutajaid edasi müüa/varastada. WOT pakub selliste veebilehtede vastu üpriski head kaitset (samasugune funktsioon on ka Prevx SafeOnlinel sisse ehitatud). 2. Selge mõistus 

2.1 Õngitsemine 
Õngitsemine ehk phishing on laialt levinud kasutajate varastamise meetod. Tavaliselt saadetakse suvalistele e-posti aadressitele kirjad, et nende mängu kasutaja andmeid on vaja turvalisuse kaalutlustel muuta jne. E-posti aadressid võivad olla ka korjatud näiteks kindla mängu kommuunis/foorumis levivate e-postide hulgast. Seega tasub oma mängukasutaja andmete sisestamisel suvalistele lehtedele väga ettevaatlik olla! 
WoW'is levinud õngitsemine F-Secure blogist 

2.2 Sohi tegemine 
Teadagi tahavad kõik oma lemmikmängus kaugele jõuda ja parimad olla. Seda tehes mõtlevad paljud sohi tegemisele, ehk programmide kasutamisele, mis on keelatud. Nende eest ei pruugi mängust keelu saada (ban'i), aga 90% sellistes programmides on mingisugune kurjam sees, mis kasutaja paroolid pihta paneb. Vahel ei piirduta üksnes paroolidega, vaid varastatakse ka mängu CD võti. Harva ka Windowsi litsentsivõti. Sellepärast ei ole soovituslik ükskõik milliseid "cheating" programme kasutada. 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud